• WIATY FOTOWOLTAICZNE - Carport

Czym jest Wiata fotowoltaiczna (CARPORT solarny)?

WIATA fotowoltaiczna (carport solarny) to zadaszone miejsce parkingowe z dachem wykonanym z paneli fotowoltaicznych. Zadaszenia projektowane mogą być dla pojedynczych miejsc parkingowych lub razem zestawionych w szereg, aby pokryć całe parkingi komercyjne lub prywatne.

W każdym przypadku właściciele wiat solarnych korzystają z tańszej i czystszej energii elektrycznej, zapewniając jednocześnie cień i ochronę dla swoich pojazdów.

Carport.jpg

Produkty oferty Blue Power to zestawy umożliwiające przeprowadzenie samodzielnego montażu konstrukcji oraz zadaszenia, które każdy może wykonać we własnym zakresie. W przypadku wyboru takiego rozwiązania uprawniony elektryk potrzebny będzie jedynie do części związanej z instalacją fotowoltaiczną, czyli do podłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci budynku oraz uruchomienia systemu.

Według szacunków branży do 2030 roku 13% wszystkich domów mieszkalnych będzie miało zainstalowane systemy tworzące energię ze słońca. Jednym z takich zastosowań, które zdobywają popularność, jest solarne zadaszenie parkingowe, czyli CARPORT Fotowoltaiczny (wiata solarna).

W miarę spadku cen paneli fotowoltaicznych oraz wzrostu sprzedaży pojazdów elektrycznych (EV), zapotrzebowanie na solarne zadaszenia parkingowe będzie dynamicznie rosło w najbliższych latach.

 

Jak działają Carporty fotowoltaiczne (wiaty solarne)?

Carport fotowoltaiczny (wiata solarna) montowany jest na ziemi z zadaszeniem na poziomie gwarantującym wystarczający prześwit dla zaparkowanych pojazdów. Niektóre wiaty solarne są również wyposażone w wbudowane stacje ładowania pojazdów elektrycznych (EV).

Carport fotowoltaiczny (wiata solarna) Blue Power umożliwia zastosowanie takiego rozwiązania.

carport-bluepower.jpg

 

Dużą zaletą Carportów fotowoltaicznych (wiat solarnych) jest fakt , że mogą być stosowane na posesjach prywatnych i przestrzeniach komercyjnych, które mają:

Nadmierny cień zadaszenia Liczne kominy, wentylacje Ograniczoną przestrzeń na dachu Nieprawidłową orientację dachu budynku

 

Korzyści z Carportów fotowoltaicznych (wiat solarnych):

Carporty fotowoltaiczne (wiaty solarne)  zarówno dla mieszkańców, jak i firm, oferują wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych instalacji fotowoltaicznych na dachu i na ziemi.

1. Obniżone Koszty Energii

Instalacje fotowoltaiczne stanowią łatwy sposób umożliwiający przekształcenie nieużywanych obszarów w mini-elektrownie. Tak samo jak w przypadku instalacji fotowoltaicznych na dachu, klienci mogą wytwarzać własną czystą energię na miejscu, zamiast kupować energię od przedsiębiorstwa energetycznego. W rezultacie właściciele Carportu fotowoltaicznego korzystają z oszczędności na rachunkach za energię elektryczną jak również przykładają się do zmniejszania tzw. śladu węglowego.

Ponadto, Carport fotowoltaiczny (wiata solarna) jest instalacją łatwo dostępną dla serwisantów przez co w przyszłości ich utrzymanie oraz konserwacja będzie korzystniejsze cenowo dla użytkowników.

Carport fotowoltaiczny (wiata solarna) gwarantuje bardziej Efektywne Wykorzystanie Przestrzeni dając całoroczne schronienie dla pojazdów osobowych.

Zainstalowane na ziemi instalacje fotowoltaiczne zajmują cenne grunty, a miejsce pod nimi nie przynosi żądnych innych korzyści. Z kolei instalacje dachowe nie oferują nic poza tworzeniem energii ze słońca.

Carporty fotowoltaiczne (wiaty solarne) oferują najlepsze cechy, pozwalając użytkownikom zoptymalizować ograniczoną przestrzeń, przekształcając nieużyte miejsca parkingowe w maszyny do generowania energii odnawialnej.

2. Ochrona Przed Warunkami Atmosferycznymi

Oprócz generowania tańszej i czystszej energii elektrycznej, Carporty fotowoltaiczne (wiaty solarne) zapewniają również ochronę przed warunkami atmosferycznymi:

W najgorętsze dni roku solarne zadaszenia parkingowe pomagają w zacienianiu pojazdów, co przekłada się na bardziej komfortowe użytkowanie aut. Chronią też przed deszczem, gradem i śniegiem.

3. Ładowanie Pojazdów Elektrycznych (EV)

Solarne zadaszenia parkingowe dla firm i domów mogą być zintegrowane z systemami zapewniającymi ładowanie pojazdów elektrycznych:

 Właściciele firm, którzy instalują solarne zadaszenia parkingowe z ładowarkami, dają kierowcom pojazdów elektrycznych kolejny powód, by odwiedzić ich biznes

4. Większa produkcja energii

Carport fotowoltaiczny (wiata solarna) są systemami umożliwiającymi łatwiejsze i optymalne ustawnie paneli słonecznych niż tradycyjne systemy fotowoltaiczne na dachu - a co za tym idzie, pozwalają zwiększyć ilość generowanej energii słonecznej, a tym samym jeszcze sprawniej redukować rachunki za prąd.

 
carpoert-bluepower-1.jpg